Termostaty, inkubátory, sterilizátory...

V mikrobiologických, lékařských a veterinárních laboratořích najde uplatnění řada zařízení uvedených v kapitole. Termostaty, ohřev, chlazení.

Laboratorní termostaty

ST2_1.JPG

Termostatické skříně jsou zařízení umožňující udržování teploty nezávisle na teplotě okolí (jou vybaveny topným a chladícím systémem), v maximálním rozsahu +3 ... +70 stupňů Celsia

Skříňové termostaty jsou vhodné k pěstování mikroorganismů a rostlin při specifických teplotách, stanovení BSK (Biochemická spotřeba kyslíku). Uchovávání kapalin a jiných vzorků pro chemicko-fyzikální analýzy a mikrobiologický výzkum. 

Díky fotoperiodové (FOT) a fytotronové (FYT) funkci je možno v termostatických skříních a chladicích inkubátorech simulovat den a noc. Základní rozdíl mezi funkcí FOT a FYT je následující: v prvním případě lze v rámci programu světlo pouze zapnout a vypnout, ve druhém je možno navíc nastavit jeho intenzitu.   

 

Přenosné termostatické boxy TB

Příklady použití, transport:

  • vzorky vody, odpadní vody  
  • biologické materiály  
  • krev, krevní produkty
  • vzorky v souladu s požadavky platných norem

                                   resize__1_.jpg

 

 

Biochemické inkubátory CL

CL_53_INOX_monter_grafit_1.jpg

Biochemické inkubátory jsou vhodné k inkubování mikrobiologických vzorků nebo k zjištění termické stability vzorků za zvýšených teplot (např. pigmenty). 

Standardně jsou biochemické inkubátory dodávány s vnitřními skleněnými dveřmi.

Biochemické inkubátory jsou určeny pro inkubaci vzorku v podmínkách zvýšené teploty (až do 100 ° C).

 

Inkubátory ILW, ILP s chlazením

IL_inox_otwarty_1.jpg

Laboratorní inkubátory se používají k inkubaci vzorků za stabilních teplotních podmínek - bez ohledu na okolní teplotu (maximální rozsah -10 ... + 100 °C).

Díky fotoperiodové (FOT) a fytotronové (FYT) funkci je možno v termostatických skříních a chladicích inkubátorech simulovat den a noc. Základní rozdíl mezi funkcí FOT a FYT je následující: v prvním případě lze v rámci programu světlo pouze zapnout a vypnout, ve druhém je možno navíc nastavit jeho intenzitu.   

 

Klimatické komory KK, KKS

KK_350_kwiaty_1.jpg

Klimatické komory umožňují simulaci reálného prostředí např. pro pěstování rostlin, simulaci střídání dne a noci, výběr z různých barevných spekter světla, regulovat teplotu i vlhkost a mnoho dalších možností.

KK s ultrazvukovým zvlhčovačem ,KKS s parním zvlhčovačem.

 

 

Chladničky

CHL2_1.jpg

V naší nabídce najdete laboratorní chladničky jednokomorové i vícekomorové. K chladničkám lze dokoupit velké množství příslušenství. 

Laboratorní chladničky umožňují udržovat teplotu nižší než okolní teplota (mají chladicí systém).

Provoz při okolní teplotě + 10 °C ... + 28 °C, pro skříně s vnějšími skleněnými dveřmi provoz při okolní teplotě + 10 °C ... + 25 °C.

 

Mrazničky, Nízkoteplotní mrazničky

ZLN_T125_c.jpg

ZL - Mrazničky jsou vhodné pro dlouhodobé skladování vzorků a biologických materiálů, nebo rychle se rozkládajících vzorků, dalé jsou také vhodné pro zkoušky mrazuvzdornosti stavebních materiálů (beton, dřevo atd.).

ZLN-UT - Nízkoteplotní mrazničky jsou přístroje k dlouhodobému skladování vzorků při teplotách od -86 °C.

 

Sušárny

SL_240_STD_INOX_1.jpg

Laboratorní sušárny jsou zařízení, která umožňují udržovat teplotu vyšší než je okolní teplota (maximálně 300 °C).

Měření tepelného odporu stavebních materiálů, elektronických a elektrotechnických součástek.  Zkoumání vlivu vysokých teplot na vlastnosti výrobků. Sušení laboratorního skla, sterilizace horkým vzduchem. Zkoumání procesu stárnutí materiálů. Vstupní předehřívání, genetika v zemědělství, sušení rostlinných tkání, základní laboratorní operace, např. zbytková vlhkost, sušení tiskařských sít.

Verze SIMLE - snadno obsluhovatelná laboratorní sušárna – pohodlný přístroj pro uživatele, kteří nevyžadují nabídku pokročilého nastavení. Přístroj se ovládá jednoduchým ovladačem, který umožňuje nastavit pouze teplotu a čas.  
 

Sterilizátory SR

SR_240_INOX_1.jpg

Přístroje určené k horkovzdušné sterilizaci. Kromě schopnosti udržovat maximální teplotu +250 °C jsou vybaveny celou řadou doplňkových funkcí, které zajišťují vloženým vzorkům bezpečí.

GALDERA  je přístrojem k rychlému ohřevu vloženého obsahu (kapaliny, pokrývky).
 

Registrátory teploty, sběr dat

Monitorovací systém RT 

Systém umožňuje souvislé měření a záznam hodnot teploty a/nebo vlhkosti se zasíláním SMS při překročení nastavených hodnot. 

resize_1.jpg

 

Ultrazvukové laboratorní čističky

ULT_Laboratory10.jpg

Celonerezové laboratorní kompaktní čističky řady LABORATORY s ohřevem a časovačem se snadným mechanickým ovládáním o objemu 3 litry – 28 litrů.

 

Varné panely, bloky

varic_1.jpg

Nová generace sklokeramických vařičů TOP LINE 2000

 

Nahoru