Termostaty, inkubátory, sterilizátory...

V mikrobiologických, lékařských a veterinárních laboratořích najde uplatnění řada zařízení uvedených v kapitole. Termostaty, ohřev, chlazení.

Suchý led

Suchý led je pevná forma oxidu uhličitého (CO2), slisovaná do formy tuhých bloků, nuget nebo pelet – toliko slovníková definice. Suchý led nezatěžuje životní prostředí, výrobním podnikům šetří obrovské částky a ve zdravotnictví zachraňuje životy. A z jeho benefitů můžete těžit i vy.

Pro chlazení se využívají nugety suchého ledu o různých průměrech (10 až 16 mm), popř. ledové bloky, které mohou vážit až 30 kg. Výchozí surovinou pro jejich výrobu je zkapalněný CO2, schválený (pod označením E290) pro použití v potravinářství. 

Pelety tak využijete k zamražení či přepravě surovin, hotových potravin nebo zdravotnického materiálu (lidských orgánů apod.).

Nezastupitelnou úlohu má suchý led ve strojírenském průmyslu.

 

Kontejnery na suchý led

Izotermické nádoby na suchý led.

Nejvyšší kvalita.K výrobě používáme ty nejlepší materiály, díky nimž jsou naše kontejnery velmi odolné.

 enobox_260_l__2_.jpg

 

Laboratorní termostaty

ST2_1.JPG

Termostatické skříně jsou zařízení umožňující udržování teploty nezávisle na teplotě okolí (jou vybaveny topným a chladícím systémem), v maximálním rozsahu +3 ... +70 stupňů Celsia

Skříňové termostaty jsou vhodné k pěstování mikroorganismů a rostlin při specifických teplotách, stanovení BSK (Biochemická spotřeba kyslíku). Uchovávání kapalin a jiných vzorků pro chemicko-fyzikální analýzy a mikrobiologický výzkum. 

Díky fotoperiodové (FOT) a fytotronové (FYT) funkci je možno v termostatických skříních a chladicích inkubátorech simulovat den a noc. Základní rozdíl mezi funkcí FOT a FYT je následující: v prvním případě lze v rámci programu světlo pouze zapnout a vypnout, ve druhém je možno navíc nastavit jeho intenzitu.   

 

Přenosné termostatické boxy TB

Příklady použití, transport:

  • vzorky vody, odpadní vody  
  • biologické materiály  
  • krev, krevní produkty
  • vzorky v souladu s požadavky platných norem

                                   resize__1_.jpg

 

 

Biochemické inkubátory CL

CL_53_INOX_monter_grafit_1.jpg

Biochemické inkubátory jsou vhodné k inkubování mikrobiologických vzorků nebo k zjištění termické stability vzorků za zvýšených teplot (např. pigmenty). 

Standardně jsou biochemické inkubátory dodávány s vnitřními skleněnými dveřmi.

Biochemické inkubátory jsou určeny pro inkubaci vzorku v podmínkách zvýšené teploty (až do 100 ° C).

 

Inkubátory ILW, ILP s chlazením

IL_inox_otwarty_1.jpg

Laboratorní inkubátory se používají k inkubaci vzorků za stabilních teplotních podmínek - bez ohledu na okolní teplotu (maximální rozsah -10 ... + 100 °C).

Díky fotoperiodové (FOT) a fytotronové (FYT) funkci je možno v termostatických skříních a chladicích inkubátorech simulovat den a noc. Základní rozdíl mezi funkcí FOT a FYT je následující: v prvním případě lze v rámci programu světlo pouze zapnout a vypnout, ve druhém je možno navíc nastavit jeho intenzitu.   

 

Klimatické komory KK, KKS

KK_350_kwiaty_1.jpg

Klimatické komory umožňují simulaci reálného prostředí např. pro pěstování rostlin, simulaci střídání dne a noci, výběr z různých barevných spekter světla, regulovat teplotu i vlhkost a mnoho dalších možností.

KK s ultrazvukovým zvlhčovačem ,KKS s parním zvlhčovačem.

 

 

Chladničky

CHL2_1.jpg

V naší nabídce najdete laboratorní chladničky jednokomorové i vícekomorové. K chladničkám lze dokoupit velké množství příslušenství. 

Laboratorní chladničky umožňují udržovat teplotu nižší než okolní teplota (mají chladicí systém).

Provoz při okolní teplotě + 10 °C ... + 28 °C, pro skříně s vnějšími skleněnými dveřmi provoz při okolní teplotě + 10 °C ... + 25 °C.

 

Mrazničky, Nízkoteplotní mrazničky

ZLN_T125_c.jpg

ZL - Mrazničky jsou vhodné pro dlouhodobé skladování vzorků a biologických materiálů, nebo rychle se rozkládajících vzorků, dalé jsou také vhodné pro zkoušky mrazuvzdornosti stavebních materiálů (beton, dřevo atd.).

ZLN-UT - Nízkoteplotní mrazničky jsou přístroje k dlouhodobému skladování vzorků při teplotách od -86 °C.

 

Sušárny

SL_240_STD_INOX_1.jpg

Laboratorní sušárny jsou zařízení, která umožňují udržovat teplotu vyšší než je okolní teplota (maximálně 300 °C).

Měření tepelného odporu stavebních materiálů, elektronických a elektrotechnických součástek.  Zkoumání vlivu vysokých teplot na vlastnosti výrobků. Sušení laboratorního skla, sterilizace horkým vzduchem. Zkoumání procesu stárnutí materiálů. Vstupní předehřívání, genetika v zemědělství, sušení rostlinných tkání, základní laboratorní operace, např. zbytková vlhkost, sušení tiskařských sít.

Verze SIMLE - snadno obsluhovatelná laboratorní sušárna – pohodlný přístroj pro uživatele, kteří nevyžadují nabídku pokročilého nastavení. Přístroj se ovládá jednoduchým ovladačem, který umožňuje nastavit pouze teplotu a čas.  
 

Sterilizátory SR

SR_240_INOX_1.jpg

Přístroje určené k horkovzdušné sterilizaci. Kromě schopnosti udržovat maximální teplotu +250 °C jsou vybaveny celou řadou doplňkových funkcí, které zajišťují vloženým vzorkům bezpečí.

GALDERA  je přístrojem k rychlému ohřevu vloženého obsahu (kapaliny, pokrývky).
 

Registrátory teploty, sběr dat

Monitorovací systém RT 

Systém umožňuje souvislé měření a záznam hodnot teploty a/nebo vlhkosti se zasíláním SMS při překročení nastavených hodnot. 

resize_1.jpg

 

Ultrazvukové laboratorní čističky

ULT_Laboratory10.jpg

Celonerezové laboratorní kompaktní čističky řady LABORATORY s ohřevem a časovačem se snadným mechanickým ovládáním o objemu 3 litry – 28 litrů.

 

Varné panely, bloky

varic_1.jpg

Nová generace sklokeramických vařičů TOP LINE 2000

 

Nahoru