Omamné a psychotropní látky

Narko1.jpg

Identifikace omamných a psychotropních látek není jen záležitostí policie, celníků a armády, ale je také důležitou součástí drogové prevence. Učitelům na středních a dnes bohužel i základních školách, organizátorům akcí pro mládež a dalším umožňují nabízené sady jednoduchým a rychlým způsobem otestovat podezřelou látku a podle výsledku volit další postup. Pro univerzity mohou sloužit jako pomůcka k atraktivnímu tématu oživujícímu výuku analytické chemie.

Soupravy NARKO 1 a NARKO 2 slouží k rychlé a citlivé identifikaci omamných a psychotropních látek na základě barevných chemických reakcí. Lze jimi spolehlivě identifikovat amfetamin a metamfetamin, heroin, morfin, kodein, „taneční drogy“ MDMA, MDEA a MBDB, kokain, barbituráty, LSD, marihuanu, hašiš, efedrin a diazepam. Je možno také určit chemickou formu látky (síran, hydrochlorid).

 NARKO 1 – laboratorní verze ve skutečnosti nepotřebuje chemickou laboratoř ani zkušeného chemika, postačí pracovní stůl a případně tekoucí voda. Činidla jsou dodávána v lahvičkách, reakce se provádějí na kapkovací destičce.

Souprava je určena pro pracoviště policie, celníků a armády, ale také pro drogovou prevenci na středních a základních školách i pro výuku analytické chemie na univerzitách a středních odborných školách. Výhodou je nízká spotřeba činidel a tedy dobrá ekonomika provozu.

 NARKO 2 – terénní verze je určena pro kontroly na silnicích, železnici, ve veřejných místnostech a podobně. Vyšetřovaná látka se umístí do speciálního sáčku, ve kterém se rozlomí ampulka s činidlem a proběhne reakce.

  Zde si můžete stáhnout prospekt prospekt (54,67 KB)  a Tabulka_Narko2.pdf Tabulka_Narko2.pdf (18,71 KB).Nahoru